Tumblr

91 követőm van a tumblin, ebből 65 le van tiltva (mert ezek vagy nem posztolnak semmit vagy a tartalmuk szimplán meleg, biszexuális vagy kemény pornó).
Akad jópár olyan felhasználó, aki bekövet, majd miután tapasztalja, hogy nem követem vissza, egyből kikövet.

Vannak elmebetegebbek is, akik mondjuk egy hét alatt háromszor követnek be, de miután rájönnek, hogy próbálkozásaik nem találnak viszonzásra, feladják.

Én sosem követek egyébként senkit. Feed reader-t használok, mert ott kategorizálva, a saját magam igényei szerint láthatom a tartalmakat, -nem ömlesztve, odaszarva egy halomba, ahogy azt a jó tumblis hírfolyam lehetővé teszi-, ahol maximum lájkolni szoktam más tartalmakat, reblogolni sosem.

Én ugyanis egy konkrét rendszer szerint, minden hónapban 27 alkalommal 6 képet töltök fel, melyek mindegyike egy meghatározott témát jár körbe (arc, építészet, divat, kreatív megoldások, erotika (és nem pornó), természet). /Erre egyébként senki nem jön rá magától, ha nem mondom meg neki./
Ehhez ragaszkodom; szeretem a rendszerességet.
Tulajdonképpen egy fotoblogom van, az interneten fellelhető és nekem tetsző kontentekből.

Az ironikus az, hogy az a maradék 26 személy, akik bejelöltek, akiket nem követtem vissza, de nem is tiltottam le, mert viszonylag értelmes tartalmakat osztanak meg és akik nem is követtek ki, azok egyike sem lájkolt vagy reblogolt semmilyen tartalmat tőlem.

Szerintem azt sem tudják már, hogy bejelöltek.
A virtuális internet ugyanolyan személytelen, érdek-közösség, mint a valós emberi kapcsolatok hálója.

Nincsenek megjegyzések

Megjegyzés küldése