Fülledt az idő, dörög az ég, szemerkél az eső.
A szomszédos házak kölkei meg a felfújható medencében lubickolnak.
De van egy másik aspektus is, amikor ugyanúgy dörög és villámlik, de nem esik még az eső, csak a szél kezd viharossá válni, és a szomszéd nő a ház előtt lévő 10 fős gyerekseregnek nem azt mondja,: „gyertek be a házamba, legyetek itt, biztonságban, amíg a vihar elmegy”; hanem elküldi őket a háza elől, mindegy, csak ne itt hangoskodjatok és ne nekem kelljen felügyelnem rátok attitűdöt elég gyatrán leplezve, és mindezt úgy, hogy a saját gyerekei is ott vannak a gangben!
Ezek után ez a történet, miért nem meglepő?
De van egy másik aspektus is, amikor ugyanúgy dörög és villámlik, de nem esik még az eső, csak a szél kezd viharossá válni, és a szomszéd nő a ház előtt lévő 10 fős gyerekseregnek nem azt mondja,: „gyertek be a házamba, legyetek itt, biztonságban, amíg a vihar elmegy”; hanem elküldi őket a háza elől, mindegy, csak ne itt hangoskodjatok és ne nekem kelljen felügyelnem rátok attitűdöt elég gyatrán leplezve, és mindezt úgy, hogy a saját gyerekei is ott vannak a gangben!
Ezek után ez a történet, miért nem meglepő?
Néha elgondolkozom azon, mégis mit takar a gondos, szerető szülői felügyelet fogalma.
Nincsenek megjegyzések
Megjegyzés küldése